Kostarika 2017

Monteverde Cloud Forest Reserve, La Fortuna, Bahia Drake, Corcovado National Park, Cahuita
costarica2017-001 Mezi Las Juntas de Abangares a Santa Elenou. Jelikož se jedná o cestu využívanou převážně turisty, logistika je zvládnutá do detailů včetně zastávek na...
Mezi Las Juntas de Abangares a Santa Elenou. Jelikož se jedná o cestu využívanou převážně turisty, logistika je zvládnutá do detailů včetně zastávek na občerstvení či zastávek na vyhlídkách, kde řidič blahosklonně a s úsměvem čeká, až si všichni nafotí naprosto identické obrázky.
costarica2017-003 Pro milovníky zelené barvy a všelijakých křovin a trav jest Kostarika rájem.
Pro milovníky zelené barvy a všelijakých křovin a trav jest Kostarika rájem.
costarica2017-021 Mezi Santa Elenou a La Fortunou je část cesty nutno absolvovat lodí. Výhledy jsou - kostaricky zelené.
Mezi Santa Elenou a La Fortunou je část cesty nutno absolvovat lodí. Výhledy jsou - kostaricky zelené.
costarica2017-022 Dráty elektrického vedení. Jak je vidět, není nutno vždy všechno vykácet a vysekat do posledního stébla, aby se do vzdálených míst dostala elektřina.
Dráty elektrického vedení. Jak je vidět, není nutno vždy všechno vykácet a vysekat do posledního stébla, aby se do vzdálených míst dostala elektřina.
costarica2017-020 Kdesi mezi Santa Elenou a La Fortunou.
Kdesi mezi Santa Elenou a La Fortunou.
costarica2017-014 Rezervace Monteverde, plným názvem Monteverde Cloud Forest Reserve či Reserva Biológica Bosque Nuboso Monteverde.
Rezervace Monteverde, plným názvem Monteverde Cloud Forest Reserve či Reserva Biológica Bosque Nuboso Monteverde.
costarica2017-006 Rezervací prochází dobře značené trasy v délce 13 km.
Rezervací prochází dobře značené trasy v délce 13 km.
costarica2017-015 Turismus je v Kostarice náboženštvím a návštěvníci, hlavně ti s plnými peněženkami, jsou místními uctíváni a je o ně všelijak pečováno. Například bytelnými...
Turismus je v Kostarice náboženštvím a návštěvníci, hlavně ti s plnými peněženkami, jsou místními uctíváni a je o ně všelijak pečováno. Například bytelnými mosty uprostřed pralesa.
costarica2017-004 Horský mlžný les v Monteverde neskýtá tolik plytké zábava jako nedaleké zip-line, ovšem procházka je to více než příjemná. Na pouhých 105 km2 se nachází 2,5%...
Horský mlžný les v Monteverde neskýtá tolik plytké zábava jako nedaleké zip-line, ovšem procházka je to více než příjemná. Na pouhých 105 km2 se nachází 2,5% celosvětové biodiverzity.
costarica2017-005 V rezervaci je přes 3 tisíce nejrůznějších druhů rostlin, z toho 755 druhů stromů. Nebo také nejvíce druhů orchidejí na jednom místě.
V rezervaci je přes 3 tisíce nejrůznějších druhů rostlin, z toho 755 druhů stromů. Nebo také nejvíce druhů orchidejí na jednom místě.
costarica2017-007 Samotná rezervace se nachází na hranici kontinentálního rozvodí, takže je vysoká šance, že pokud někdo bude močit na to správné místo, část steče do Tichého...
Samotná rezervace se nachází na hranici kontinentálního rozvodí, takže je vysoká šance, že pokud někdo bude močit na to správné místo, část steče do Tichého oceánu, část do Karibského moře. Interesantní.
costarica2017-008 Rezervace ochraňuje mlžný prales na ploše 14 200 ha, který se rozkládá na svazích pohoří Tilarán v nadmořské výšce kolem 1400 metrů nad mořem.
Rezervace ochraňuje mlžný prales na ploše 14 200 ha, který se rozkládá na svazích pohoří Tilarán v nadmořské výšce kolem 1400 metrů nad mořem.
costarica2017-009 V rezervaci Monteverde je přes 100 druhů savců, kolem 400 druhů ptáků, 120 druhů plazů a obojživelníků. Díky husté vegetaci však až na výjimky návštěvník...
V rezervaci Monteverde je přes 100 druhů savců, kolem 400 druhů ptáků, 120 druhů plazů a obojživelníků. Díky husté vegetaci však až na výjimky návštěvník zvířata nezpozoruje.
costarica2017-010 Monteverde je rezervace, která za svůj vznik vděčí soukromým iniciativám a organizacím, které od roku 1972 začaly skupovat půdu za účelem její ochrany. V...
Monteverde je rezervace, která za svůj vznik vděčí soukromým iniciativám a organizacím, které od roku 1972 začaly skupovat půdu za účelem její ochrany. V současnosti je rezervace řízena neziskovou organizací Centro Científico Tropical.
costarica2017-011 Mlžný les je jedním z nejunikátnějších ekosystémů na světě. Když pasáty vanou ze severovýchodu, z teplého Karibiku, narazí na svahy Středoamerických Kordiller,...
Mlžný les je jedním z nejunikátnějších ekosystémů na světě. Když pasáty vanou ze severovýchodu, z teplého Karibiku, narazí na svahy Středoamerických Kordiller, kde se ochlazují a houstnou v mlhu a oblaka.
costarica2017-013 Některé pěší lávky jsou zavěšeny v horních patrech lesa, takže je možno se kochat téměř leteckými pohledy na vegetaci kdesi dole.
Některé pěší lávky jsou zavěšeny v horních patrech lesa, takže je možno se kochat téměř leteckými pohledy na vegetaci kdesi dole.
costarica2017-016 Vhlkost kondenzuje. Pokud jsou do mraků zahalené vrcholky hor porostlé hustým lesem, mohou pohltit obrovské množství vlhkosti. Mlžný les funguje jako regulátor...
Vhlkost kondenzuje. Pokud jsou do mraků zahalené vrcholky hor porostlé hustým lesem, mohou pohltit obrovské množství vlhkosti. Mlžný les funguje jako regulátor vlhkosti, připomíná jakousi houbu, která vsakuje vlhkost v období dešťů a uvolňuje ji v období sucha.
costarica2017-012 Lesy zaujímají 46% Kostariky. A vzhledem k přínosu turistiky nedochází k devastaci lesů takovým tempem, jako v jiných zemích Střední i Jižní Ameriky.
Lesy zaujímají 46% Kostariky. A vzhledem k přínosu turistiky nedochází k devastaci lesů takovým tempem, jako v jiných zemích Střední i Jižní Ameriky.
costarica2017-017 Národní parky zaujímají 12% celkové rozlohy země, dalších 15% zabírají přírodní rezervace a chráněné krajinné oblasti. Kostarika má celkem 26 národních parků.
Národní parky zaujímají 12% celkové rozlohy země, dalších 15% zabírají přírodní rezervace a chráněné krajinné oblasti. Kostarika má celkem 26 národních parků.
costarica2017-018 Jen hadů je v Monteverde přes 70 druhů, což skýtá slušnou šanci na úspěch v případě, že má osoba zájem nechat se uštknout rekordním počtem plazů v rekordně...
Jen hadů je v Monteverde přes 70 druhů, což skýtá slušnou šanci na úspěch v případě, že má osoba zájem nechat se uštknout rekordním počtem plazů v rekordně krátkém čase na rekordně malém prostoru.