Nicaragua 2017

Leon, sáňkování na Cerro Negro, Granada, jezero Ometepe
nicaragua2017-027 Santiago de los Caballeros de León, jednoduše zvané León, je druhé největší město v Nikaragui. Déle než dvě stě let se jednalo o hlavní město Nikaraguy, až do...
Santiago de los Caballeros de León, jednoduše zvané León, je druhé největší město v Nikaragui. Déle než dvě stě let se jednalo o hlavní město Nikaraguy, až do doby, než ho v roce 1851 nahradila Managua.
nicaragua2017-023 Katedrála Nanebevzetí blahoslavené Panny Marie, zvaná většinou jednoduše katedrála León. Vskutku impozantní stavba na hlavním náměstí, je samozřejmě na seznamu...
Katedrála Nanebevzetí blahoslavené Panny Marie, zvaná většinou jednoduše katedrála León. Vskutku impozantní stavba na hlavním náměstí, je samozřejmě na seznamu UNESCO.
nicaragua2017-030 Pohled z katedrály na centrální park. Koloniální atmosféra je zvláště odsud více než patrná. Z katedrály je možno pozorovat spousty holubů, kálejících na...
Pohled z katedrály na centrální park. Koloniální atmosféra je zvláště odsud více než patrná. Z katedrály je možno pozorovat spousty holubů, kálejících na korzující občany.
nicaragua2017-021 Katedrála v Leónu je největší katedrálou střední Ameriky. Za malý poplatek je možno vylézt na střechu.
Katedrála v Leónu je největší katedrálou střední Ameriky. Za malý poplatek je možno vylézt na střechu.
nicaragua2017-029 Návštěvník musí zanechat svou obuv ve věži, aby nešpinil bílou střechu, která jest v případě slunečného počasí oslepující. Střecha jest tvořena desítkami...
Návštěvník musí zanechat svou obuv ve věži, aby nešpinil bílou střechu, která jest v případě slunečného počasí oslepující. Střecha jest tvořena desítkami kopulí, věží a věžiček a nabízí výhledy na město i sopky v okolí.
nicaragua2017-031 Ze střechy katedrály jsou pěkné výhledy nejen na město, ale i na nemálo sopek v okolí.
Ze střechy katedrály jsou pěkné výhledy nejen na město, ale i na nemálo sopek v okolí.
nicaragua2017-025 Roku 1610 byl León ovšem zničen erupcí nedaleké sopky Momotombo. Ruiny původního města (León Viejo) jsou od roku 2000 zapsané na seznamu světového dědictví...
Roku 1610 byl León ovšem zničen erupcí nedaleké sopky Momotombo. Ruiny původního města (León Viejo) jsou od roku 2000 zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Paní na obrázku pravděpodobně erupci sopky pamatuje.
nicaragua2017-002 Sáňkování je jedna z nejznámějších aktivit u města Leon. Provozuje na aktivní sopce Cerro Negro.
Sáňkování je jedna z nejznámějších aktivit u města Leon. Provozuje na aktivní sopce Cerro Negro.
nicaragua2017-005 Sjíždět černočernou sopku možná vypadá jako ohromný adrenalinový zážitek, ovšem pokud zrovna sáňkař nehodlá za jízdy úmyslně spadnout z prkna, jde o poměrně...
Sjíždět černočernou sopku možná vypadá jako ohromný adrenalinový zážitek, ovšem pokud zrovna sáňkař nehodlá za jízdy úmyslně spadnout z prkna, jde o poměrně nevzrušující atrakci srovnatelnou s kolotočem na pouti v Horní Děložné.
nicaragua2017-007 Sáňky jsou tvořeny zhruba 1,2m dlouhým rovným prknem, kusem překližky nebo umakartu, na kterém jsou napříč natlučeny dva asi 3 centimetry hrubé hranoly, mezi...
Sáňky jsou tvořeny zhruba 1,2m dlouhým rovným prknem, kusem překližky nebo umakartu, na kterém jsou napříč natlučeny dva asi 3 centimetry hrubé hranoly, mezi které si výletník vmáčkne řiť. Na druhém konci prkna jest špagát, jehož se sáňkař drží a získává naprosto mylný pocit, že se dá toto sofistikované zařízení řídit.
nicaragua2017-014 Jedinec se před sjezdem navlékne do montérek, dostane slušivé ochranné brýle (většinou potápěčské), ve kterých každý bez výjimky vypadá jak pan Rákosníček pod...
Jedinec se před sjezdem navlékne do montérek, dostane slušivé ochranné brýle (většinou potápěčské), ve kterých každý bez výjimky vypadá jak pan Rákosníček pod vlivem silných drog. Dále se fasuje pár hrubých pracovních rukavic.
nicaragua2017-010 Pohled ze startu na cílovou rovinku s čekajícími automobily. U automobilů jsou i
Pohled ze startu na cílovou rovinku s čekajícími automobily. U automobilů jsou i "pořadatelé", kteří měří rychlost jezdců policejními radary.
nicaragua2017-015 Sjezd měří zhruba 750 metrů a dosahuje se běžně rychlostí až 80km/hod. Nejvyšší naměřené rychlosti ovšem vysoce překračují hranici 100km/hod.
Sjezd měří zhruba 750 metrů a dosahuje se běžně rychlostí až 80km/hod. Nejvyšší naměřené rychlosti ovšem vysoce překračují hranici 100km/hod.
nicaragua2017-017 Největší zábavou na sáňkování je hlavně prostředí, nálož prachu a kamení v každém zákoutí těla a pomyšlení na jiné jedince, kteří si při sjezdu zlámali údy,...
Největší zábavou na sáňkování je hlavně prostředí, nálož prachu a kamení v každém zákoutí těla a pomyšlení na jiné jedince, kteří si při sjezdu zlámali údy, utrhali části tváře či při menším nadskočení polknuli žvýkačku.
nicaragua2017-016 První sjezdy spáchal roce 2004 poněkud svérázný pan Daryn Webb. První sjezdy absolvoval na dveřích od ledničky, na matraci a na obráceném piknikovém stole.
První sjezdy spáchal roce 2004 poněkud svérázný pan Daryn Webb. První sjezdy absolvoval na dveřích od ledničky, na matraci a na obráceném piknikovém stole.
nicaragua2017-033 Stejně jako v jiných zemích střední Ameriky, upravené školní autobusy z USA jsou vládci silnic.
Stejně jako v jiných zemích střední Ameriky, upravené školní autobusy z USA jsou vládci silnic.
nicaragua2017-037 Zatímco některé autobusy jsou pomalovány a upraveny pravděpodobně ožralými umělci, jiné mají víceméně původní barvy.
Zatímco některé autobusy jsou pomalovány a upraveny pravděpodobně ožralými umělci, jiné mají víceméně původní barvy.
nicaragua2017-026 Zatímco meziměstská doprava je zajištěna převážně vysloužilými školními autobusy z USA, doprava ve městech funguje stylem
Zatímco meziměstská doprava je zajištěna převážně vysloužilými školními autobusy z USA, doprava ve městech funguje stylem "Panímámo, naskočte si, nezastavujeme!" a dopravními prostředky jsou různě upravené dodávky a malé náklaďáky.
nicaragua2017-036 Autobusové nádraží v Leónu. Organizovaný chaos, kdy navzdory prvnímu pocitu vše funguje až překvapivě dobře.
Autobusové nádraží v Leónu. Organizovaný chaos, kdy navzdory prvnímu pocitu vše funguje až překvapivě dobře.
nicaragua2017-058 Granada byla založena roku 1524, nese jméno španělské, respektive andaluské Granady a historicky soupeří s městem León.
Granada byla založena roku 1524, nese jméno španělské, respektive andaluské Granady a historicky soupeří s městem León.